«Митна історія»: як адвокати виправдали клієнта у спорі з митницею

16.09.2019
Архів новин

04.05.2019 р. до Одеської митниці ДФС морським транспортом надійшов з Китаю контейнер, у якому були плавучі засоби для дозвілля (човни) та двигуни постійного струму. Загальна вартість – 190 тисяч гривень.
 

06.05.2019 р., згідно попередньої митної декларації човни доставили до Дніпропетровської митниці ДФС для подальшого митного оформлення.
 

Декларант клієнта ЮА «Абсолют» оглянув товар – перевірив кількісні характеристики та країну походження, про що був складений відповідний акт.
 

Представник митниці підписав акт, складений декларантом клієнта.
 

07.05.2019 р. декларант подав електронну митну декларацію до м/п «Правобережний» Дніпропетровської митниці ДФС, у якій зазначив 2 товари: «плавучі засоби для дозвілля…» та «двигуни постійного струму…».
 

08.05.2019 р. співробітники Дніпропетровської митниці ДФС та декларант клієнта нашої юридичної компанії провели повторний огляд задекларованих товарів, в результаті чого виявилося, що у контейнері, крім задекларованих товарів знаходилися:
 

 • 48 рятівних жилетів зі свистком;
   
 • 6 рятівних кругів;
   
 • 6 комплектів гриль;
   
 • 12 акумуляторних батарей;
   
 • 6 кабелів;
   
 • 6 освітлювальних ліхтарів;
   
 • 6 колонок.
   

Митниця зробила висновок, що декларант навмисно не задекларував ці товари на загальну суму на 50 тисяч гривень.
 

Тобто, при первинному огляді були тільки 2 товари (підтверджено підписаним актом), а при повторному – додалося ще товарів на 50 тисяч грн.!
 

14.05.2019 р. через виявленні «порушення» стосовно декларанта клієнта було складено протокол про порушення митних правил за ст. 472 Митного кодексу України.
 

06.06.2019 р. до суду надійшла адміністративна справа стосовно декларанта нашого клієнта.
 

У своєму позову митниця просила визнати декларанта винним та накласти стягнення у вигляді штрафу у розмірі 100 % вартості товару та конфіскації товару.
 

Згідно вимог митниці, декларант мав виплатити 50 тисяч гривень штрафу та ще й віддати митниці жилети, гриль та ін. знайдені у контейнері товари!
 

Адвокати Юридичного агентства «Абсолют» розібралися у справі та не погодилися з вимогами митниці, тому що у діях декларанта немає складу адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 472 Митного кодексу України.
 

До того же, співробітники Дніпропетровської митниці разом з декларантом провели повний огляд задекларованих товарів, за результатами якого було складено та підписано «Акт про проведення огляду товарів, транспортних засобів, ручної поклажі та багажу» відповідно до якого встановлено, що в діях декларанта відсутні будь-які порушення, а саме: всього місць, опису, кількості, маркування.
 

Згідно підписаного акту, у контейнері разом із заявленим до декларування товаром немає рятівних жилетів, грилю та ін.!
 

Вивчивши матеріали справи, заслухавши пояснення адвоката Відповідача та представника Дніпропетровської митниці, суд вирішив:
 

 • закрити адміністративну справу у відношенні Відповідача у зв`язку із відсутністю в його діях складу правопорушення;
   
 • вилучені товари повернути власнику для подальшого митного оформлення.
   

А хто власник знайдених товарів – це вже інша історія…
 

P.S. На прикладі цієї справи Ви побачили, як митники намагалися змусити декларанта нашого клієнта заплатити за невідомий товар та як правовим шляхом домогтися винесення судом справедливого рішення.
 

Тому, якщо Ви або Ваші друзі/знайомі потрапили у подібну «митну історію», звертайтеся до наших митних адвокатів за допомогою.
 

Телефон 067 732 38 82

e-mail absolute@absolute.com.ua
 

Митні адвокати ЮА «Абсолют» допоможуть Вам виграти справу проти митниці