Стягнення боргів

Стягнення заборгованості -
ДОСУДОВЕ ВРЕГУЛЮВАННЯ:
 • аналіз документів;
 • підбір стратегії по стягненню заборгованості;
 • оцінка фінансового стану боржника;
 • досудове врегулювання боргових спорів (медіація, претензійний порядок).
ПРЕДСТАВНИЦТВО ІНТЕРЕСІВ У СУДАХ:
 • господарські спори;
 • цивільні спори;
 • адміністративні суперечки.
ЮРИДИЧНІ ПОСЛУГИ:
 • повний юридичний супровід усього процесу стягнення заборгованості, виконання судового рішення;
 • складання всіх необхідних процесуальних документів;
 • надання практичної допомоги в процесі збору доказів.

Стягнення боргів

Стягнення боргу з фізичних та юридичних осіб – одне з найбільш актуальних питань сьогодення. Боржники прикладають максимум зусиль з єдиною метою – уникнути сплати боргів. Тому, у такій ситуації кредитору слід без зволікань звернутися до кваліфікованого фахівця.

 

 

// ВЧАСНО ОТРИМАНА ЮРИДИЧНА КОНСУЛЬТАЦІЯ БЕРЕЖЕ ВАШ ЧАС І ГРОШІ

 

Юристи ЮА «Абсолют» задіюють усі необхідні ресурси для стягнення боргу, проводять повний аналіз документів, індивідуально підбирають стратегію, складають висновок, що містить юридичну оцінку обставин справи та способи отримання бажаного результату.

З метою розробки ефективного плану роботи наші фахівці:

 • проводять пошук інформації та боржнику,
 • роблять комплексну оцінку фінансового стану боржника, у т.ч. наявності у нього активів;
 • виявляють можливі ризики та визначають ймовірність їх настання у процесі стягнення боргів;

 

// ОСОБЛИВА УВАГА ПРИДІЛЯЄТЬСЯ складанню докладного ПЛАНУ ЗАХОДІВ ЩОДО ЗАХИСТУ ПРАВ ТА ІНТЕРЕСІВ КЛІЄНТА

Стягнення заборгованності у Києві та Дніпрі

Ми пропонуємо клієнтам послуги зі стягнення заборгованності усіх видів складності:

 • стягнення дебіторської заборгованності;
 • стягнення боргу за поставлений товар, послугу, виконані роботи, за договором позики, штрафних санкцій;
 • стягнення коштів за договорами банківського рахунку та банківського вкладу (депозиту);
 • стягнення боргу за розрахунками перед персоналом;
 • стягнення аліментів та інше.

Боргові суперечки рекомендується врегулювати в досудовому порядку за допомогою медіації та претензійної роботи. Якщо сторони не приходять до компромісу, врегулювати спір можливо тільки через суд.

Наші фахівці на високому рівні представляють інтереси клієнта у господарських, цивільних та адміністративних справах.

При судовому врегулюванні боргових суперечок юристи:

 • супроводжують весь процес стягнення заборгованності (починаючи з правового аналізу документів клієнта і закінчуючи примусовим виконанням судового рішення);
 • складають усі необхідні процесуальні документи (претензії, позовні заяви, заперечення, скарги, клопотання, письмові пояснення, адвокатські запити та інше);
 • надають практичну допомогу у процесі збору доказів та підготовки матеріалів, необхідних для належного представництва інтересів клієнта в суді;
 • забезпечують реалізацію процедури забезпечення позову (підготовка заяв про забезпечення позовів у господарських, цивільних, адміністративних справах, супровід процесу виконання ухвали суду про забезпечення позову та інше);
 • супроводжують процес виконання судового рішення про стягнення заборгованності (підготовка і складання документів, їх подача на примусове виконання до органів виконавчої служби, складання клопотань і заяв в процесі примусового стягнення, адміністративна та судове оскарження дій (бездіяльності) та рішень державного виконавця та інше);

 

// ЗАБЕЗПЕЧУЄМО ПОВНИЙ ТА КОМПЛЕКСНИЙ СУПРОВІД СУДОВОГО ПРОЦЕСУ ДО ОСТАТОЧНОГО ВИКОНАННЯ СУДОВОГО РІШЕННЯ

 

Юридичне агентство «Абсолют» пропонує послуги кваліфікованних фахівців зі стягнення заборгованності, що мають досвід визнання недійсними кредитних, іпотечних, заставних договорів, договорів поруки і т.д.

Наші адвокати забезпечують юридичний супровід судової справи в судах першої, апеляційної, касаційної інстанції, Верховному Суді.

Кожна проблема унікальна, але ми знаємо, як знайти оптимальне рішення. Якщо Ви виступаєте у ролі боржника, знайдемо найкращий спосіб виходу з ситуації, що склалася. Розробимо ефективну й фінансово-вигідну схему врегулювання конфлікту між Вами і кредитором. Ми надаємо послуги зі стягнення заборгованості у Дніпрі, Києві та по всій території України.

 

// ВЗАЄМОВИГІДНЕ ВИРІШЕННЯ СПОРІВ МІЖ БОРЖНИКОМ ТА КРЕДИТОРОМ

Порядок стягнення заборгованості з фізичних осіб

Одним з найпоширеніших судових спорів є спір про стягнення заборгованості з фізичних осіб. Заборгованість може виникати як за договором (постачання, оренда, трудовий договір, інше), так і в недоговірних правовідносинах (деліктна відповідальність, публічна обіцянка винагороди). Слід не плутати з поняттям укладеного договору спрощеним способом, коли договірні правовідносини відбулися, але договір у письмовій формі не укладався, оскільки закон дозволяє укладання певних договорів у спрощений спосіб. Важливо тільки, щоб у кредитора залишилися докази виконання усного договору, це може бути товарно-транспортна накладна, розписка про отримання грошових коштів у борг, інше. 

Заборгованість за договором зазвичай виникає внаслідок невиконання умов договору. Деліктна відповідальність настає у разі заподіяння кому-небудь шкоди при відсутності договірних відносин між потерпілим і особою, яка завдала шкоди. 

Перед зверненням до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості з фізичної особи необхідно провести аналіз ситуації та отримати відповіді на наступні питання: 

 • Чи є реальна можливість виконання рішення суду про стягнення боргу; 
 • Чи настав термін виконання зобов'язання; 
 • Чи можливо довести існування заборгованості у боржника наявними у кредитора доказами; 
 • Додаткові докази слід отримати перед зверненням до суду;
 • Перевірка боржника, контрагента. 

Стягнення заборгованості - особливості

Перше питання, на яке необхідно звернути увагу, - чи є реальна можливість виконання рішення суду про стягнення боргу.

Буває так, що саме рішення, вигравши процес, отримати легко, а вже виконати його можливості немає через відсутність майна та грошових коштів у боржника. Якщо майно або грошові кошти у боржника є, то доцільно розглянути питання про вжиття заходів забезпечення позову шляхом накладення арешту на майно та кошти боржника.

Якщо боржником є фізична особа і є майно, на яке може бути звернено стягнення, то разом з позовною заявою про стягнення боргу буде доцільним подати заяву про забезпечення позову, в якій необхідно просити суд накласти арешт на активи боржника. Такі дії можуть перешкодити боржнику перевести активи на іншу особу. 

Крім того, якщо боржником є фізична особа-підприємець, варто перевірити її на предмет відкритих виконавчих проваджень і чи не перебуває вона у банкрутстві. Це можна зробити за допомогою Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань. 

Також у Державному реєстрі прав на нерухоме майно можливо онлайн отримати інформаційну довідку, в якій будуть відображені відомості про наявність чи відсутність нерухомого майна у фізичної особи. В інформаційній довідці буде також вказана інформація про наявність або відсутність арештів на нерухоме майно особи, щодо якої здійснюється запит.

Таким чином, перш ніж звертатися до суду з позовною заявою про стягнення боргу, необхідно зібрати якомога більше інформації про боржника, оцінити перспективу справи і розглянути можливість накладення арешту на майно боржника. Якщо цього не зробити, то можна витратити купу грошей на юридичну допомогу, судові витрати, і в кінці виявиться, що у боржника відсутнє майно та кошти, на які можна звернути стягнення. 

Підготовка позовної заяви щодо стягнення боргу з фізичної особи 

Для початку необхідно з'ясувати, чи настав термін виконання зобов'язання боржником. Якщо настав, а боржник не бажає розраховуватися, то відкривається можливість для звернення до суду з позовною заявою про стягнення заборгованості. Необхідно також сплатити судовий збір і направити з описом вкладення або прикріпити до позову копії позовної заяви з додатками для сторін залежно від судочинства. 

Також слід з'ясувати, чи не пропущено строк позовної давності, загальна тривалість якого становить 3 роки. Відлік терміну позовної давності в даному випадку з моменту прострочення виконання боржником грошового зобов'язання. Якщо такий термін пройшов і в судовому засіданні боржник подасть клопотання про застосування наслідків закінчення строку позовної давності, то в задоволенні позову з великою ймовірністю буде відмовлено. У нас ви можете:

 • отримати консультацію з питання "стягнення боргів";
 • замовити послугу стягнення боргу з фізичної особи;
 • замовити стягнення боргу.

Якщо в договорі не встановлений строк виконання зобов'язання, то за приписами чинного законодавства вважається, що заборгованість не виникла. В такому випадку на адресу боржника слід надіслати поштою претензію з описом вкладення в конверті. Якщо боржник не сплатить заборгованість у строк, зазначений у претензії, то буде вважатися, що термін виконання зобов'язання настав. Доказом прострочення виконання зобов'язання буде претензія, чек про надання послуги поштового зв'язку та опис вкладення в конверт.

У разі, якщо боржник за умовами договору повинен був сплатити грошові кошти на банківський рахунок кредитора, належним доказом, що підтверджує невиконання боржником грошового зобов'язання, буде банківська виписка по рахунку кредитора, яку необхідно буде отримати в банку.

Звернення до суду з позовною заявою про стягнення боргу

Після оцінки перспективності справи, зібрання всіх доказів, формування правової позиції у справі настає момент підготовки і подання позовної заяви до суду.

На даній стадії вже потрібно розуміти, в якому суді буде розглядатися справа, для цього її необхідно проаналізувати на предмет підвідомчості та підсудності.

Звертайтеся до наших кваліфікованих фахівців зі стягнення заборгованості за телефоном +38 (067) 732-38-82 та отримайте гарантовану юридичну допомогу.

Почему сотрудничество с нашей компанией — правильное решение ?
Absolute одна из ведущих компаний Юго-Восточного региона Украины с более чем 10-летним опытом.
В каких сферах наша компания предоставляет юридические услуги ?
Работаем в сфере хозяйственного, корпоративного, инвестиционного, налогового,уголовного, таможенного, антимонопольного, административного и международного права.
Какие компании находятся в списке наших партеров ?
В списке партнеров такие компании: OTP банк; ПУМБ; UESF; ЮЖМАШ; Nemiroff.
Какой залог успешной работы в юридической сфере ?
Залог успешной работы: Высокий профессионализм; Персональный подход; Полная конфиденциальность; Работа на результат.