В Україні скасують ПДВ для українських аудіокниг

27.05.2022
Юридичні новини

Верховна Рада України 22 травня 2022 року прийняла Закон №5876 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з постачання україномовних аудіокниг». Закон направлено на підпис до Президента.

Закон вносить зміни в статтю 197 Податкового кодексу України «Операції, звільнені від оподаткування» – додає підпункт 197.1.251 з наступним змістом:

«постачання, підготовлення (літературне, наукове і технічне редагування, коригування тощо), виготовлення, розповсюдження аудіокниг, озвучених українською мовою, крім видань еротичного характеру;
 

Норми цього підпункту поширюються також на електронні послуги із постачання електронних примірників (електронно-цифрової інформації) та/або надання доступу до аудіокниг, озвучених українською мовою, крім видань еротичного характеру».

Оскільки захист і забезпечення розвитку української мови є стратегічною метою державної політики, а книги є первинним джерелом збереження мови і національної самоідентичності, є необхідним запровадити податкову пільгу на постачання україномовних аудіокниг. Відсутність податкової пільги для операцій з постачання україномовних аудіокниг стримує розвиток зазначеної сфери та виконання положень Стратегії популяризації української мови до 2030 року "Сильна мова - успішна держава".