Інтелектуальна властість і право на неї
Сьогодні значення інтелектуальної власності складно переоцінити. А для деяких компаній, наприклад, реалізують високі технології, інтелектуальна власність та її захист основним умовою розвитку бізнесу.
Інтелектуальна власність включає в себе самі різні об'єкти і результати творчої діяльності людини.
Позначимо основні групи об'єктів інтелектуальної власності, визнаних такими в Україні і яким потрібна реєстрація інтелектуальної власності:
Об'єкти авторського права. Наприклад:
- Літературні твори (рукописи, сценарії тощо);
- Фонограми і відеозапису;
- Результати образотворчого мистецтва (наприклад, картини);
- Твори, що представляють собою об'ємно-просторові форми;
- Суміжні права (наприклад, фонограми, бази даних, комп'ютерні програми).
Об'єкти промислової власності наприклад:
- Товарні знаки (торгові марки);
- Промислові зразки;
- Винаходи;
- Корисні моделі.
Реєстрація об'єктів інтелектуальної власності це один з необхідних елементів їх правової охорони. Більш того, чинними нормативними правовими актами, а саме, 4-ою частиною Цивільного кодексу, передбачається, що певні об'єкти інтелектуальної власності можуть отримати державну правову охорону лише після проходження процедури реєстрації. Відповідно, реєстрація права інтелектуальної власності, а конкретно її процедура, буде відрізнятися в залежності від того, до якої з вищевказаних груп належить об'єкт. Реєстрація інтелектуальної власності в більшості випадків проводиться Укрпатенті.
Отже, в Укрпатенті реєструються:
- товарні знаки, видається свідоцтво, яке необхідно продовжувати з певною періодичністю (при цьому підлягає сплаті держмито);
- об'єкти промислової власності винаходи, корисні моделі, промислові зразки (щодо даних об'єктів відбувається патентування);
- програмні продукти (наприклад, програми для ЕОМ).
Об'єкти авторського права, як вже зазначалося, державній реєстрації не підлягають, але вони можуть бути за бажанням їх творця депоновані, наприклад, в УАО (Українське авторське товариство). Процес реєстрації права інтелектуальної власності строго формалізований об'ємними і складними за своїм змістом регламентами, недотримання яких може суттєво затягнути, а то й зовсім унеможливити реєстрацію прав правовласника.
Для того, щоб реєстрація об'єктів інтелектуальної власності не перетворилася на нескінченний проект, в позитивну перспективу реалізації якого віриться насилу, довірити супровід даної процедури необхідно професіоналам. Юридична Компанія «Абсолют» надає повний комплекс послуг з правового сприяння реєстрації права інтелектуальної власності на різні об'єкти. Ми маємо багатий досвід оформлення заявочної документації для успішного отримання патентів і свідоцтв на об'єкти інтелектуальної власності.
Звертайтеся до нас, фахівці Юридична Компанія «Абсолют» допоможуть оформити необхідні матеріали заявки для державної реєстрації об'єктів інтелектуальної власності в найкоротші терміни і з гарантією позитивного результату.
Захист інтелектуальної власності
Інтелектуальна власність всім світом визнана об'єктом правового захисту, прийнято низку міжнародних юридичних актів, що закріплюють принципи захисту прав на інтелектуальну власність. Українське законодавство, в цілому, також йде по шляху вдосконалення захисту правовласників, однак на практиці правова охорона інтелектуальної власності далеко не завжди на високому професійному рівні, в тому числі, в силу масовості порушень і недостатньою поширеністю даного виду юридичних послуг.
Чому слід приділяти особливу увагу захисту інтелектуальної власності?
Як і будь-які інші види власності, інтелектуальна власність часто стає об'єктом зазіхань з боку третіх осіб, діями яких наноситься шкоди власнику, саме тому права авторів і творців потребують правового захисту. Право інтелектуальної власності включає в себе два самостійних елементи особисті немайнові і майнові права (право на отримання доходів, на використання об'єкта інтелектуальної власності та ін). На практиці, як правило, порушення стосуються обох зазначених елементів.
Як здійснюється правовий захист інтелектуальної власності?
Умовно способи захисту інтелектуальної власності можна розділити на самостійні і на. так звані юрисдикційні звернення в державні, судові органи. Самостійна захист інтелектуальної власності передбачає пред'явлення автором претензій порушника і пропозицію про позасудове врегулювання спору. Як свідчить наш багаторічний досвід, коли на досудовій стадії бере участь юрист інтелектуальної власності, то грамотно складене повідомлення порушника і професійне участь у переговорах істотно підвищують шанс вирішити проблему без звернення до суду, що, безумовно, найбільш доцільним для правовласника варіантом Якщо вимоги власника про припинення порушення його прав ігноруються порушником, необхідно вдатися до юрисдикційним способам захисту інтелектуальної власності і тут судовий захист інтелектуальної власності займає перше місце. Важливим моментом те, що в суді крім припинення порушення своїх прав, правовласник може також зажадати від порушника сплати грошової компенсації. Правова охорона інтелектуальної власності одним з найважливіших напрямків діяльності Юридична Компанія «Абсолют».
Наші послуги з інтелектуального права:
- надання професійних консультацій з питань, пов'язаних з порушенням прав інтелектуальної власності;
- досудове врегулювання спорів, пов'язаних із зазіханнями на об'єкти інтелектуальної власності, підготовка претензій, участь у переговорах;
- правовий аналіз ситуації і вироблення найбільш ефективної стратегії захисту правовласника та відшкодування йому заподіяної шкоди;
- представлення інтересів правовласників в Укрпатенті;
- судовий захист інтелектуальної власності, в тому числі, нещодавно почав свою діяльність суді з інтелектуальних прав.
Те, що повноцінний захист інтересів правовласників може забезпечити лише юрист по захисту інтелектуальної власності, який може надати кваліфіковану допомогу очевидним. Команда професіоналів Юридична Компанія «Абсолют» допоможе захистити ваші інтереси на об'єкти інтелектуальної власності та отримати належну компенсацію, незалежно від обсягу та суттєвості посягань.