28 квітня 2019 року набула чинності Постанова Кабінету Міністрів України про «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності», якою затверджено нову редакцію Модельного статуту для Товариства з обмеженою відповідальністю та покладено обов’язки на Міністерство юстиції України щодо впровадження можливості утворення ТОВ на підставі Модельного статуту у режимі «online» за допомогою електронного сервісу та можливості переходу ТОВ на Модельний Статут у такий самий спосіб.
09 липня Прем’єр міністр України, Міністр Юстиції України сумісно з представниками Державного агентства з питань електронного урядування України, Міністерства економічного розвитку України та інших західних організацій-партнерів офіційно презентували нову електронну послугу – онлайн-реєстрацію створення Товариства з обмеженою відповідальністю, що діє на підставі модельного статуту, та онлайн-реєстрацію переходу діяльності юридичної особи на підставі модельного статуту.
_________________________________________________________________________________________________________
Зазначені послуги тепер доступні громадянам в особистому кабінеті «Он-лайн будинку Юстиції».
_________________________________________________________________________________________________________
Мобільність реєстрації ТОВ
Проте, на нашу думку, особливої уваги серед цих двох електронних сервісів, заслуговує безпосередньо можливість реєстрації свого бізнесу у формі Товариства з обмеженою відповідальності, будь-де та у будь-який час для чого достатньо мати смартфон, комп’ютер або ноутбук з виходом до мережі Інтернет.
Етапи реєстрації Товариства з обмеженою відповідальністю
Для найкращого сприйняття послідовності дій при реєстрації ТОВ за допомогою нового е-сервісу даний процес, умовно, поділили на 3 етапи, для виконання кожного з яких, доведеться докласти небагато зусиль та часу.
I. Як вже було зазначено вище, електронна послуга онлай-реєстрації ТОВ на підставі модельного статуту доступна за умови входу до особистого кабінету у сервісі «Он-лайн Будинок Юстиції» https://online.minjust.gov.ua/
Сервіс Міністерства юстиції України є повністю автоматизованою системою із можливістю надання певного переліку адміністративних послуг, уникаючи при цьому безпосереднього контакту замовника таких послуг (громадянина) та її безпосереднього виконавця.
Щоб увійти до сервісу Вам потрібно отримати електронно-цифровий підпис у будь-якому Акредитованому центрі сертифікації ключів.
Електронно-цифровий підпис є як підтвердженням Вашої особистості, так і ключем доступу до особистого кабінету у сервісі «Он-лайн Будинок Юстиції».
Порядок отримання електронно-цифрового підпису та офіси Центрів акредитації зазначено на офіційних Інтернет-сторінках даних центрів, де можна подати заявку та оплатити у режимі «online».
II. За допомогою електронно-цифрового підпису потрібно зайти до свого власного кабінету у сервісі «Он-лайн Будинок Юстиції» та обрати відповідну функцію «Державна реєстрація бізнесу та ГО»/ «Юридичні особи»/ «Державна реєстрація товариства з обмеженою відповідальністю».
Умовно, другий етап включає в себе внесення Вами інформації про Ваше новостворене Товариство, яка буде відображатись у Єдиному державному реєстрі юридичних осіб.
На даному етапі Вам буде необхідно визначитись або ще раз обміркувати:
- назву свого Товариства та чи буде воно мати скорочену назву й написання назви англійською мовою;
- адресу;
- розмір статутного капіталу;
- визначитись із директором Товариства та можливою наявністю підписантів;
- видами економічної діяльності Товариства (КВЕД);
- контактами юридичної особи;
- кінцевими беніфіціарними власниками.
На заключному кроці даного етапу Вам буде запропоновано обрати систему оподаткування Товариства.
Також Вам потрібно обрати модельний статут у редакції, яка запропонована Урядом, або налаштувати модельний статут під свої потреби.
Зазначимо, що модельний статут є статичним документом, який затверджено Кабінетом Міністрів України, і, приймаючи рішення про діяльність юридичної особи на його підставі, не могло бути іншої його редакції.
Діюча Постанова Кабінету Міністрів України Про «Деякі питання дерегуляції господарської діяльності» від 27.03.2019 року, якою затверджено нову редакцію модельного статуту, прямо передбачає можливість особи:
- обрати варіант статуту, запропонованого урядом;
- самостійно обрати положення даного статуту із переліку запропонованих варіантів.
_________________________________________________________________________________________________________
Таким чином, модельний статут став більш гнучким для задоволення особистих потреб та інтересів засновків Товариства з обмеженою відповідальністю.
_________________________________________________________________________________________________________
Як і раніше, запропонована Урядом редакція модельного статуту – є відкритим та загальнодоступним документом для кожного, хто хоче ознайомитись з його умовами та положеннями.
Так, нині діюча редакція модельного статуту, відповідно до Приміток наведених у вищезазначеній Постанові, містить як «статичні» положення, які у будь якому разі приймаються засновниками товариства, так і «динамічні» положення, які дозволяють заявнику (засновнику/ засновникам Товариства) обирати запропоновані положення під свої потреби.
Якщо Ви обираєте «запропонований Урядом варіант», Вам достатньо відкрити нині діючий модельний статут, та звернути увагу на його положення, які наприкінці містять позначку «*» – саме ці положення модельного статуту будуть застосовані для формування редакції статуту Вашого Товариства «за замовчуванням».
Однак, якщо положення «за замовчуванням» є неприйнятними для Вас та Ваших співзасновників і Ви бажаєте затвердити редакцію модельного статуту у іншій редакції, обирайте «динамічний пункт», що дає змогу у повній мірі індивідуалізувати положення статуту під Ваші потреби, не витрачаючи на це багато часу.
III. На цьому, заключному, етапі відбувається підписання сформованих документів та їх направлення державному реєстратору для проведення державної реєстрації Вашого Товариства.
На підставі наданих Вами, як засновником/ засновниками даних, буде сформовано:
- Рішення засновників Товариства;
- Статут Товариства;
- Заяву про державну реєстрацію створення юридичної особи (Форма 1) та Форма 1-ПДВ (якщо Ви обрали опцію реєстрації Вашого Товариства платником податку на додану вартість).
Рекомендуємо уважно перевірити вказану інформацію та перейти до підписання засновниками сформованих документів за допомогою електронно-цифрового підпису.
Після підписання засновниками сформованих документів система направляє підписані документи державному реєстратору для прийняття рішення щодо проведення державної реєстрації створення юридичної особи або відмови у такій реєстрації (про відмову Ви будете проінформовані на вказану електронну адресу).
_________________________________________________________________________________________________________
У разі успішної реєстрації Вашого Товариства відповідна Виписка про державну реєстрацію буде доступна для завантаження у Вашому особистому кабінеті у сервісі «Он-лайн Будинок Юстиції».
_________________________________________________________________________________________________________
Переваги реєстрації ТОВ онлайн
Нова електронна послуга Міністерства юстиції України дає змогу зареєструвати Товариство з обмеженою відповідальністю без жодних витрат на нотаріальне посвідчення документів, черги під офісами державних реєстраторів та можливі бюрократичні й корупційні ризики.
Для отримання такої послуги, Вам потрібен лише доступ до мережі Інтернет, смартфон або комп’ютер та декілька годин Вашого часу.
Юридичне агентство «Абсолют» постійно шукає нові підходи для надання нашим клієнтам якісніших послуг та найефективнішого представництва їх інтересів.
Ми беззаперечно підтримуємо нинішні тенденції діджіталізації у сфері надання адміністративних послуг та урядування в цілому.
Можливість швидко отримувати інформацію від органів державної влади – це завжди запорука у наданні якісних та своєчасних послуг нашим клієнтам.
Ми цінуємо Ваш час та пропонуємо Вам послуги з реєстрації компанії будь-якої форми власності.
Проконсультуйтеся з юристом ЮА «Абсолют»!
За телефоном 067 732 38 82
або e-mail absolute@absolute.com.ua