Закони про підтримку бізнесу на час карантину діють

17.12.2020
Юридичні новини

З 10-го грудня набрали чинності зміни до законодавства, спрямовані на підтримку бізнесменів на період дії карантинних обмежень. Розглянемо основні з них.
 

 1. Відстрочка обов’язкового використання РРО підприємцями 2-4 груп за умови, що обсяг їхнього річного доходу не перевищує максимального порогу доходу, встановленого для платників 1-ої групи.
   
 2. Дія знижених розмірів фінансових санкцій за порушення певних правил, які стосуються використання РРО.
   
 3. Виплата разової грошової допомоги у розмірі 8 тис. грн. Вона передбачена для тих бізнесменів, чиї наймані робітники залишились без частини доходу або яким довелося призупинити свою діяльність через введення карантинних заходів.
   
 4. Виплата разової матеріальної допомоги юридичним особам з метою збереження ними робочих місць, а також компенсація витрат, понесених на оплату ЄСВ.
   
 5. Списання податкового боргу до 3060 грн.
   
 6. Звільнення платників єдиного податку 1-ої групи від оплати зазначеного податку.
   
 7. Відстрочка погашення податкового боргу до 6800 грн.
   

Окрім цього, в Закон про державний бюджет на 2020-й рік внесено зміни, відповідно до яких буде надаватись разова матеріальна допомога застрахованим особам, які можуть втратити власні доходи у випадку дії повної заборони на їхню діяльність у зв’язку з посиленням карантинних обмежень.
 

Також планують ввести разову матеріальну допомогу з метою збереження робочих місць найманих робітників та компенсацію витрат, понесених за сплату ЄСВ за таких робітників.