У парламенті прийняли закон про дистанційний режим праці

11.02.2021
Юридичні новини

Верховна Рада прийняла Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо вдосконалення правового регулювання дистанційної роботи».
 

Основні положення нормативу передбачають встановлення двох самостійних видів роботи: дистанційної та надомної. Тепер роботодавець, укладаючи договір про дистанційну або надомну роботу, отримує право знати про місце проживання співробітника або будь-яке інше місце, де він буде виконувати свої трудові функції.
 

Шляхом обміну електронними документами працівник має право ознайомитися з правилами внутрішнього трудового розпорядку, колективним договором та іншими локальними актами роботодавця. Також він може дистанційно знайомитися з вимогами щодо охорони праці, в тому числі і за допомогою відеозв'язку.
 

Законопроектом передбачається можливість поєднувати роботи в дистанційному і звичайному режимах в приміщеннях або на території роботодавця, а також він покладає на роботодавця або уповноважений ним орган обов'язок забезпечити безпечні та нешкідливі умови праці.
 

У парламенті сподіваються, що законодавче врегулювання дистанційної роботи буде сприяти тому, що з'явиться більше стимулів переводити співробітників на такий режим співробітництва при збереженні повноцінних трудових відносин.