Колективні договори. Питання взаємодії з профспілками

12.10.2021
Статті

У трудових відносинах завжди є дві сторони – роботодавець і працівник. Ці відносини мають відповідне врегулювання, і не лише нормами трудового законодавства й умовами трудового договору, а й за наявності умовами укладеного колективного договору.
 

Загальними нормативними актами, що регулюють трудові правовідносини в Україні, є Конституція України та Кодекс законів про працю (далі – Кодекс). Питання колективних договорів визначено у гл. ІІ Кодексу.
 

Стаття 10 Кодексу містить норму, згідно з якою встановлено, що «колективний договір укладається на основі чинного законодавства, прийнятих сторонами зобов'язань з метою регулювання виробничих, трудових і соціально-економічних відносин і узгодження інтересів трудящих, власників та уповноважених ними органів».
 

Водночас спеціальним нормативним актом, який регулює питання укладення колективних договорів і угод на підприємствах, є безпосередньо Закон України «Про колективні договори і угоди» (далі – Закон). Та, як визначено у ст. 2 цього Закону, «колективний договір укладається на підприємствах, в установах, організаціях (далі – підприємства) незалежно від форм власності і господарювання, які використовують найману працю і мають право юридичної особи».
 

Крім того, Закон визначає…
 

ОЗНАЙОМИТИСЯ З ПОВНИМ ТЕКСТОМ СТАТТІ
 

Автор

Ганна Попкова,

керівник практики врегулювання судових спорів ЮА «Абсолют»

 

Колективні договори. Питання взаємодії з профспілками