Таємне стає явним або що загрожує реформі сфери банкрутства в Україні

14.09.2020
Архів новин

В результаті реформування галузі банкрутства Національна асоціація арбітражних керуючих України (НААКУ) та її регіональні підрозділи мають перейняти повноваження Міністерства юстиції щодо врегулювання діяльності арбітражних керуючих. Це також означає необхідність дотримання принципів колегіальності, незалежності та неупередженості.
 

Проте, наприкінці серпня в колі арбітражних керуючих виникла суперечка. Голова Київської ради НААУ Сергій Боярчуков розкрив подробиці справи про банкрутство однієї з фірм. При цьому він звинуватив свою колегу – Світлану Дьоміну – у непрофесіоналізмі та недобросовісній роботі.
 

Натомість С. Дьоміна розкритикували дії С. Боярчукова як такі, що порушують Кодекс етики.
 

Професійне коло арбітражних керуючих не залишилося осторонь даної справи. Так, було звинувачено Сергія Боярчукова в порушенні статуту організації, Кодексу етики та стандартів професії та в розголошенні конфіденційної інформації.
 

На додаток з’ясувалось, що юридична фірма С. Боярчукова представляла інтереси основного збанкрутілого підприємства. Отже, тут може мати місце ще й конфлікт інтересів.
 

Висловили свою позицію щодо даного випадку й експерти ринку. Вони зазначили, що подібні інциденти віддаляють та зводять нанівець можливість делегування державою своїх повноважень щодо саморегулювання професії на користь СРО. Це показує, що професія не спроможна самостійно розв’язувати свої проблеми.
 

Заступник голови Національної асоціації арбітражних керуючих Олександр Бондарчук зазначив, що робити такі висновки з одного інциденту зарано. Проте, він згоден, що ігнорувати подібні випадки також не можна. «Це співтовариство професіоналів своєї справи, і будь-які спроби використовувати Асоціацію як інструмент в приватній боротьбі – неприпустимі. На одному з найближчих засідань Ради НААУ ми розглянемо це питання» – наголосив О. Бондарчук.