Парламент прийняв за основу проект про реструктуризацію валютних кредитів

25.03.2021
Юридичні новини

Парламент на позачерговому засіданні проголосував за законопроект, яким встановлюються умови здійснення реструктуризації валютних кредитів, отриманих громадянами, які не мали регулярного доходу в іноземній валюті.
 

На даний момент надання споживачам кредитів в іноземній валюті заборонено законом. Але раніше банки такі кредити видавали. Нововведення передбачають захист позичальників, а також відновлення їх платоспроможності, якщо вони вчасно не мали змоги погасити кредит.
 

Так, законопроект передбачає:

  • проведення обов'язкової реструктуризації на підставі закону, а не договору;
  • переведення в результаті реструктуризації всіх грошових зобов'язань в гривню за офіційним курсом, установленим Національним банком на день реструктуризації;
  • списання неустойки, а також переведення сплаченої до реструктуризації неустойки в рахунок погашення тіла кредиту і відсотків;
  • перегляд відсоткової ставки;
  • встановлення ставки за користування кредитом у розмірі українського індексу ставок за річними депозитами фізосіб у гривні.
     

Також після проведення реструктуризації впродовж трьох років буде заборонено примусово звертати стягнення на житлову нерухомість боржника з метою забезпечення виконання простроченого зобов'язання. Кредитору буде заборонено оформляти іпотечне житло в свою власність або продавати його на підставі договору.