Оновлено процедуру оформлення планів податкових перевірок

12.11.2020
Юридичні новини

Мінфін наказом від 07.09.2020 р. № 548 змінив Порядок формування плану-графіку проведення документальних планових перевірок платників податків.
 

Згідно з нововведеннями вносити корективи в план-графік дозволяється не більше ніж 1 раз в першому кварталі і 1 раз у другому кварталі. Виключення складають моменти, якщо подібного роду необхідність виникає через зміну назви платника податків або корективи допущених технічних помилок.
 

Документальна перевірка особи, яка потрапила до плану в результаті внесення змін, повинна проводитись не раніше 1 липня, якщо корективи вносились у першому кварталі, та не раніше 1 жовтня, якщо корективи вносились у другому кварталі.
 

Змінений графік розміщується на сайті ДПС до 30 числа останнього місяця кварталу. Якщо вносились корективи — до 30 числа місяця, що передує тому, коли буде здійснюватись запланований захід.
 

Оновлені й критерії ризику. Так, тепер про високий ступінь ризику свідчать:

  • отримання відомостей про непідтверджені операції з сумою ПДВ понад 1 млн грн або більше як 5 % загального обсягу податкового кредиту, але не менше 100 тис. грн;
     
  • отримання відомостей від уповноважених органів про ухилення особи від оподаткування.
     

Крім того, змінені критерії, за якими визначають ступінь ризику у випадку взаємодії з іншими платниками податків. Тепер вони відповідають положенням Закону № 466.