Нововведення у податковому законодавстві

23.12.2021
Юридичні новини
З початку наступного року набирає чинності закон № 1914-IX, який передбачає внесення корективів до податкового законодавства. Так, слід чекати на такі нововведення:
індексації ставок низки податків;
зміни особливостей оподаткування ПДВ, податку на прибуток та акцизного податку;
збільшення ставок окремих податків;
застосування на законодавчому рівні такого поняття, як мінімальне податкове зобов'язання щодо оподаткування доходів із земельного наділу;
встановлення деяким платникам податків обмежень на перенесення негативного значення об'єкта оподаткування на прибуток підприємств минулих років.
 
Крім того, деякі зміни стосуватимуться адміністрування податків. Зокрема йдеться про право контролюючого органу звертатися до суду з вимогою тимчасово обмежити право виїзду керівника підприємства. Також, щоб адміністрування місцевих податків стало більш ефективним, контролюючі інстанції тепер зобов'язані розкривати муніципальній владі інформацію про боржників не тільки юридичних (як це відбувається зараз), але й фізичних осіб.
 
Також тепер під час проведення перевірки всім сторонам дозволено використовувати відео-, фотофіксацію та звукозапис. Їх можна буде використовувати як підставу для висновків акта перевірки.