Неспроможність на паузі: результати банкрутного мораторію

11.11.2021
Статті

Вже понад рік триває мораторій на відкриття справ про банкрутство (йдеться про відповідні зміни до Прикінцевих та Перехідних положень Кодексу України з питань банкрутства). Ця ситуація є досить дивною, бо фактично держава створила штучні перешкоди для ефективної боротьби зі злісними боржниками. Адже в українських реаліях, втративши можливість використовувати інструмент банкрутства, кредитори втрачають й шанси на повернення боргів, споглядаючи за тим, як їх боржники виводять свої активи та переоформлюють підприємства на номінальних осіб.


Хоча підстави для введення такого мораторію, звичайно, були найблагороднішими…


Пандемія коронавірусу, яка розпочалася на початку 2020 року, спричинила суттєвий вплив на всі сфери життєдіяльності людей у всьому світі. Наразі, ще важко повністю оцінити матеріальні та нематеріальні втрати, оскільки пандемія ще далека від свого завершення. Однак вже сьогодні відзначаємо такі основні наслідки пандемії, як суттєве скорочення світової економіки, збільшення рівня безробіття, занепад окремих галузей промисловості, культури і мистецтва, туризму, переформатування освітнього процесу тощо. Сьогодні вже загальновизнано, що пандемія вірусу COVID-19 та пов'язані з нею карантинні заходи, передусім локдауни, здійснюють суттєвий вплив на економічні процеси. При цьому, вплив карантинних заходів на різні галузі економіки є неоднаковим, і в першу чергу залежить від специфіки функціонування певної сфери діяльності. Однак банкрутний мораторій було введено для всіх одночасно й без врахування жодної специфіки.


Фактично, Законом № 728-IX від 18.06.2020 було встановлено, що…

 

ОЗНАЙОМИТИСЯ З ПОВНИМ ТЕКСТОМ СТАТТІ

 

Автор

Олександр Бондарчук

Керуючий партнер ЮА «Абсолют», в.о. Голови «Національної асоціації арбітражних керуючих України», арбітражний керуючий, адвокат

 

Неспроможність на паузі: результати банкрутного мораторію