Яка вартість лікарської помилки

14.03.2019
ПАЦІЄНТИ VS ЛІКАРІ

Українська юриспруденція освоює новий напрямок – надання юридичної допомоги при конфліктах з лікарями.
 

Найбільш популярним запитом в Інтернеті в пошуку юристів, що спеціалізуються на медичному праві, «як подати до суду на стоматолога» – це один з актуальних трендів у стосунках стоматологів та їх пацієнтів.
 

І хоча відшкодування збитків, завданих здоров'ю пацієнта в результаті лікарської помилки в Україні як і раніше не просте завдання, поступово і у юристів, і у судів накопичується досвід ведення таких справ,  і все частіше вони вирішуються на користь пацієнта.
 

Ведення справ з позовів до лікарів в Україні - неоране поле в українській юриспруденції, правових механізмів для залучення до відповідальності лікаря в нашій країні достатньо. Українське законодавство містить 11 кримінальних статей (ст. 131, 1ф32, 136, 137, 139, 140, 141 – 145), за якими при наполегливості і наявності стимулу можна залучити медиків до відповідальності. А стимулом для експертиз, розслідувань, судових розглядів може стати розмір можливої ​​матеріальної компенсації і суспільний тиск.
 

В Україні така практика лише набирає оберти, проте люди вже набагато частіше починають не просто скаржитися, а діяти!
 

Кількість офіційних позовів до лікарів зростає з кожним роком в кілька разів. (За 2018 рік зареєстровано 5 326 заяв щодо притягнення до відповідальності лікаря за помилку, а середній розмір виплат 73 496 грн.).
 

Тому більшість конфліктів між лікарями і пацієнтами все ж не доходять до судів, а вирішуються досудовими механізмами, в основному визнанням помилки лікаря і добровільної виплатою компенсацій пацієнтам.
 

Кошти для виплат забезпечуються або «з власної кишені» медичного закладу, або страхуванням професійної відповідальності лікарів, яке в багатьох країнах обов'язкове.