Арбітражний керівник

З кризами багато компаній знайомі не з чуток та, якщо в минулому столітті криза була лише тимчасовим і суто економічним явищем, то після 2008 року світ просто існує у пост-кризовій реальності. Зниження прибутку підприємства можуть супроводжувати безліч факторів, як зовнішніх так і внутрішніх. Конкурентні війни, глобалізація, загальне падіння економіки завжди були чинником ризику так само, як і некомпетентність керівного складу компанії. Однак незалежно від чинників, що сприяли зниженню платоспроможності, щодо підприємства може бути відкрита процедура банкрутства.

Арбітражний керуючий

Чинне законодавство передбачає можливість звернення до суду з метою визнання підприємства банкрутом, як від підприємства-боржника, так і від кредитора. У разі, якщо фінансовий стан підприємства стрімко погіршується, зростає кредиторська заборгованість, зменшується платоспроможність, перше що варто зробити - звернутися до досвідченого кризового керуючого для проведення аналізу фінансово-господарської діяльності підприємства.

Чинне українське законодавство не передбачає такої спеціальності як кризовий менеджер, але аудитор може дати тільки висновок про поточний стан підприємства без подальших рекомендацій по відновленню платоспроможності. У свою чергу арбітражний керуючий - це кваліфікований фахівець, який пройшов спеціалізовану підготовку та отримав ліцензію в установленому законом порядку.

Функції арбітражного керуючого у процедурі банкрутства в Україні

Арбітражний керуючий – профільний фахівець, який не тільки оцінює фінансові ризики підприємства, але й пропонує ряд правових заходів по відновленню платоспроможності підприємства, захисту активів і виведенню підприємства з кризи. Також варто зауважити, що ви можете скористатися послугами арбітражного керуючого не тільки локально у Києві,а й по всій території України.

У процедурі банкрутства арбітражний керуючий виступає у ролі розпорядника майна, керуючого санацією та ліквідатора.

Стадії процедури банкрутства

Перша стадія - розпорядження майном. На цьому етапі судового розгляду справи підприємство-боржник отримує своєрідний імунітет від подальшого зростання кредиторської заборгованості - вводиться мораторій на задоволення вимог кредиторів.

Арбітражний керуючий приступає до виконання своїх обов'язків як розпорядника майном.

До повноважень арбітражного керуючого на даному етапі відносяться:

  • оцінка й аналіз фінансово-господарської діяльності підприємства,
  • оцінка існуючої дебіторської та кредиторської заборгованостей,
  • складання реєстру кредиторської заборгованості,
  • пошук та збереження активів підприємства,
  • оцінка можливостей для відновлення платоспроможності підприємства.

Також варто відзначити, що арбітражний керуючий наділений такими повноваженнями як аналіз укладених підприємством договорів, виявлення причин банкрутства підприємства серед яких аналіз фінансових показників на предмет доведення до банкрутства і розкрадань - що, безумовно, важливо в разі допущених порушень з боку керуючого менеджменту компанії і є можливістю для власників зберегти свої активи. На цьому етапі підприємство не припиняє свою господарську діяльність і функціонує в звичайному режимі.

Після цієї стадії арбітражного керуючого повідомляє суд про можливість відновлення платоспроможності підприємства та заходів, що необхідні для цього. У разі, якщо відновлення платоспроможності підприємства можливо, судовий процес переходить у другу стадію і вводиться процедура санації підприємства.

Арбітражний керуючий призначається судом керуючим санацією підприємства. Заходи щодо відновлення платоспроможності підприємства викладаються у спеціальному документі, який називається план санації.

Згідно із затвердженим судом планом санації здійснюється розрахунок з кредиторами, продаються неефективні активи, приймаються економічні заходи по виведенню підприємства з кризи. Арбітражний керуючий на даному етапі наділений широким спектром повноважень, які допомагають йому легально застосовувати цілий набір засобів необхідних для відновлення платоспроможності підприємства.

У разі, якщо у результаті незалежної оцінки діяльності підприємства проведеної арбітражним керуючим відновлення платоспроможності підприємства неможливо, суд переходить до третьої стадії, а саме - процедурі ліквідації підприємства. На даному етапі проводиться оцінка майна боржника і відбувається розрахунок з кредиторами, діяльність підприємства припиняється.

Варто зауважити, що за свої дії арбітражного керуючого несе передбачену законом відповідальність.Однак, варто бути уважним до таких характеристик, як досвід роботи арбітражного керуючого, його спеціалізації та його кваліфікаційного рівня. Довіряйте професіоналам, і тоді вам не страшна будь-яка криза, незалежно від того з яких причин вона настала.

Почему сотрудничество с нашей компанией — правильное решение ?
Absolute одна из ведущих компаний Юго-Восточного региона Украины с более чем 10-летним опытом.
В каких сферах наша компания предоставляет юридические услуги ?
Работаем в сфере хозяйственного, корпоративного, инвестиционного, налогового,уголовного, таможенного, антимонопольного, административного и международного права.
Какие компании находятся в списке наших партеров ?
В списке партнеров такие компании: OTP банк; ПУМБ; UESF; ЮЖМАШ; Nemiroff.
Какой залог успешной работы в юридической сфере ?
Залог успешной работы: Высокий профессионализм; Персональный подход; Полная конфиденциальность; Работа на результат.