Судова практика ЮА «Абсолют» (COVID-19): захистили інтереси клієнта у справі про відсутність антисептиків у закладі харчування Дніпра

13.08.2020
Новини компанії

У закладі харчування співробітник поліції встановив нібито відсутність місця для обробки рук спиртовмісними антисептиками, через що почав складати адміністративний протокол за ст. 44-3 КУпАП на Клієнта ЮА «Абсолют».
 

Прибувши на терміновий дзвінок Клієнта на «місце нібито адміністративного правопорушення», адвокат ЮА «Абсолют», надав необхідну допомогу Клієнту та детально розібрався у справі.
 

По-перше, співробітник поліції взагалі почав складати протокол на Клієнта ЮА «Абсолют», який не був посадовою особою закладу громадського харчування та його директором, тобто не був особою яка може нести адміністративну відповідальність.
 

По-друге, співробітник поліції не помітив у закладі харчування наявне місце для обробки рук спиртовмісними антисептиками з концентрацією активно діючої речовини понад 60 % для ізопропілового спирту та понад 70 % для етилового спирту.
 

Не зважаючи відсутність будь-яких належних та допустимих доказів вчинення Клієнтом адміністративного правопорушення, працівник поліції склав на Клієнта адміністративний протокол.
 

Після надходження до суду адміністративних матеріалів, разом з адміністративним протоколом, адвокат підготовив та подав ряд клопотань (у т.ч. клопотання про закриття провадження у справі про адміністративне правопорушення на підставі п.1 ст. 247 КУпАП).
 

Під час судового розгляду справи адвокат довів суду, що :

 1. працівник поліції, який склав адміністративний протокол на Клієнта взагалі не встановлював зону обслуговування в закладі громадського харчування;
   
 2. у закладі громадського харчування було організовано в зоні обслуговування місце для обробки рук;
   
 3. в матеріалах справи відсутні докази того, що Клієнт є директором закладу громадського харчування;
   
 4. в матеріалах справи відсутні докази того, що Клієнт є посадовою особою закладу громадського харчування;
   
 5. в матеріалах справи відсутні докази того, що Клієнт був відповідальною особою за організацію місця для обробки рук в закладі громадського харчування;
   
 6. в матеріалах справи відсутні докази того, що Клієнт не організував місця для обробки рук;
   
 7. в діях Клієнта був взагалі відсутній склад адміністративного правопорушення передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
   

За результатом розгляду адміністративного матеріалу, що надійшов з Управління патрульної поліції у Дніпропетровській області ДПП стосовно Клієнта, суддя районного суду м. Дніпропетровська прийняв законну та обґрунтовану постанову, якою на підставі п. 1 ст. 247 КУпАП було закрито провадження у справі про адміністративне правопорушення у відношенні Клієнта за ознаками адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 44-3 КУпАП.
 

Постанова судді районного суду м. Дніпропетровська вже набрала законної сили.