Адвокати ЮА «Абсолют» домоглися в суді скасування приписів та штрафів, накладених Управлінням ДАБК Дніпровської міської ради

11.07.2019
Архів новин

По спливу понад ніж рік після завершення будівництва та введення об’єкта в експлуатацію перевіряючи Управління ДЕРЖАВНОГО АРХІТЕКТУРНО-БУДІВЕЛЬНОГО КОНТРОЛЮ (УДАБК) прийшли до нашого клієнта (Громадська організація) та провели перевірку дотримання вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил.
 

За наслідками перевірки - були винесені приписи про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів та правил, а також постанови про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності.
 

При ретельному дослідженні всієї первинної документації (акту перевірки та інших документів), юристи ЮА «Абсолют» виявили, що суб’єктом перевірки фактично було визначено громадську неприбуткову організацію, яка дійсно свого часу виступала замовником будівництва. Проте, згідно норм діючого законодавства України, із завершенням будівництва, введенням об’єкта в експлуатацію (реєстрації декларації) та набуттям (реєстрацією) права власності на нерухомість – відповідно втратила такий статус.
 

Тобто, на час проведення перевірки правовідносин, пов’язаних із містобудуванням, не існувало, а існували правовідносини, пов’язані із реалізацією суб’єктом прав власності.
 

Крім того, у контексті діючих норм законодавства виявлено, що постдеклараційні строки проведення відповідних контрольних заходів становлять 3 місяці, а нових будівельних робіт, за висновками того ж самого Акту перевірки, не проводиться.
 

Адвокати нашої юридичної фірми звернулися до відповідного районного суду міста Дніпро з адміністративним позовом про визнання протиправними та скасування приписів та постанов.
 

В процесі розгляду даної справи адвокати Юридичного агентства «Абсолют» довели:
 

  • неправомірність проведення позапланової перевірки УДАБК міської ради у зв’язку з пропуском строку проведення такої перевірки, який складає 3 місяці після реєстрації декларації про готовність об’єкта до експлуатації;
     
  • порушення порядку проведення такої перевірки та неможливість проведення такої перевірки УДАБК після реєстрації прав власності на новозбудований об’єкт, який є новобудовою (новоствореним майном), але вже не є об’єктом будівництва.
     

Внаслідок цього суд першої інстанції повністю задовольнив адміністративний позов Громадської організації до УДАБК про визнання протиправними та скасування приписів та постанов.
 

Проте, не погоджуючись з даним рішенням, УДАБК подав апеляційну скаргу,  й за  результатами розгляду останньої - Третій апеляційний адміністративний суд виніс постанову про часткове задоволення скарги та зміну мотивувальної частини рішення.  При цьому, в частині задоволення позовних вимог та визнання дій УДАБК протиправними та скасування приписів про усунення порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і постанов  про накладення штрафу за правопорушення у сфері містобудівної діяльності рішення суду першої інстанції – залишено без змін.
 

Таким чином, суди першої та другої інстанцій погодилися з позицією адвокатів Юридичного агентства «Абсолют» та:
 

  • висновки  Акту перевірки – визнанні передчасними;
     
  • постанови, приписи та накладені штрафи (за нібито допущені суб’єктом перевірки правопорушення у сфері містобудівної діяльності) - повністю скасовані.


Матеріал по темі
Правова позиція Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 24 грудня 2020 року у справі № 910/19729/16 щодо правового значення прийняття заяви про перегляд судового рішення за нововиявленими обставинами
детальніше
2021-12-06 09:40:00
|
Практика ВС
У Парламенті пропонують зменшити штрафи за порушення прав споживачів
детальніше
2021-12-02 05:40:00
|
Юридичні новини
Змінити місце реєстрації тепер можна онлайн
детальніше
2021-12-02 05:26:00
|
Юридичні новини
Правова позиція Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду згідно з Постановою від 10 грудня 2020 року у справі № Н/806/5655/13-а щодо можливості віднесення актів державного виконавця про передачу предметів стягувачу до нововиявлених обст
детальніше
2021-11-24 09:56:00
|
Практика ВС
Верховна Рада ухвалила Закон «Про медіацію»
детальніше
2021-11-18 06:48:00
|
Юридичні новини
Коли фізособам-підприємцям не обов'язково відкривати рахунки у банках
детальніше
2021-11-11 06:20:00
|
Юридичні новини