Верховна Рада затвердила автоматичне набуття права користування земельною ділянкою при покупці розміщених на ній об'єктів

04.02.2021
Юридичні новини

Парламентом було затверджено законопроект № 0850, згідно з яким, отримуючи права власності на будинки та інші споруди, до нового власника автоматично переходять і права користування земельною ділянкою, на якій вони безпосередньо розташовані.
 

До суб'єкта, який отримав право власності на нерухомість (за винятком багатоквартирного будинку), об'єкт незавершеного будівництва, в той же час переходить і право користування землею без зміни її цільового призначення і на тих же умовах, які діяли для попереднього власника даного об'єкта.
 

Аналогічно праву власності, при оренді нерухомого майна особа отримує право оренди землі. Волевиявлення орендодавця і внесення відповідних змін до договору при цьому не потрібні.
 

Крім того, нововведеннями встановлюється обов'язок особи, яка придбаває об'єкт нерухомості на ділянці державної або комунальної власності, протягом 30-ти днів з дня такого придбання оформити і права на землю.