В уряді планують скасувати паперові попередження про планові перевірки

05.08.2021
Юридичні новини

Кабмін прийняв ряд нормативних актів, спрямованих на перезавантаження системи проведення перевірок бізнесу та створення для нього сприятливого бізнес-клімату в країні.

Так, мова йде про реалізацію проекту Закону «Про основні засади державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Розраховують, що він знизить рівень регуляторного навантаження на добропорядних бізнесменів, а також введе додаткові інструменти забезпечення прав громадян.

Законопроект передбачає виключити обов'язок органів контролю письмово повідомляти суб'єкта господарювання про майбутню планову перевірку. Замість цього вони повинні будуть оприлюднювати плани перевірок на поточний рік на своїх офіційних веб-сайтах і в Інтегрованій автоматизованій системі державного нагляду (контролю).

Таким чином, підприємці вже з грудня зможуть побачити всі заплановані щодо них перевірки на весь наступний рік. Це виключить залежність обізнаності бізнесу про плановані перевірках від результатів роботи пошти.

Крім цього, в процесі удосконалення Інтегрованої системи планують ввести функцію автоматичного оповіщення суб'єктів господарювання про планові перевірки через електронний кабінет.

Всі вищезгадані заходи зроблять державний контроль більш прозорим і зручним завдяки цифровізації процесів. Крім того, відмова від паперового листування допоможе заощадити близько 1 млн грн бюджетних коштів.