Керуючий санацією - це не хто інший, як керівник боржника, призначений судом для здійснення процедури санації. При цьому Кодексом України про процедури банкрутства не передбачено його призначення в обов'язковому порядку. Але якщо все-таки подібне призначення буде, краще цю роль віддати арбітражному керуючому.
Він добре орієнтується в законодавстві про банкрутство, а також має великий досвід розгляду подібних справ. Крім того, у кваліфікованого фахівця зазвичай є підготовлена команда юристів і економістів для більш оперативного і ефективного проведення процедури.
Керуючий санацією - характеристика робіт
Керуючі санацією повинні сприяти поліпшенню фінансового становища боржника, щоб запобігти його банкрутству. Останній повинен бути впевнений в повноцінному захисту своїх прав та інтересів, всебічному дотриманні плану санації. Так, керуючі зобов'язані застосувати ряд заходів, спрямованих на досягнення таких цілей:
- покриття поточних збитків з усуненням причин їх появи;
- відновлення або збереження платоспроможності боржника, його ліквідності;
- скорочення всіх видів заборгованостей;
- поліпшення структури оборотного капіталу;
- формування фондів фінансових ресурсів, необхідних для подальшої діяльності підприємства.
Керуючий санацією - посадові обов'язки
Керуючий санацією має цілий ряд посадових обов'язків:
- дотримання законодавства;
- здійснення дій, спрямованих на захист майна боржника;
- проведення аналізу господарської, фінансової, інвестиційної та іншої діяльності боржника, надання результатів таких аналізів разом з підтверджуючими документами суду;
- недопущення будь-яких конфліктів інтересів, а в разі їх виникнення - надання відповідних відомостей до суду;
- інформування відповідальних органів про виявлені правопорушення та ін.
Керуючий санацією - права
Керуючий санацією користується всіма правами розпорядника майна. Він має право:
- звертатися в встановлених Законом випадках до суду;
- скликати збори і комітет кредиторів, приймати в них участь;
- отримувати винагороду за свою роботу;
- залучати для реалізації своїх обов'язків інших осіб, спеціалізовані організації, оплачуючи їх роботу за рахунок коштів боржника;
- направляти офіційні запити до державних органів і отримувати від них потрібну інформацію;
- достроково припинити свої обов'язки, подавши для цього до суду відповідну заяву і т.д.
Відповідальність керуючого санацією
Керуючий санацією за свої дії, а також за шкоду, заподіяну третім особам, несе цивільно-правову, адміністративну та кримінальну відповідальність. Крім того, такі особи також несуть дисциплінарну відповідальність. Дисциплінарне стягнення може бути накладено Державним органом з питань банкрутства за поданням Дисциплінарної комісії.
Відповідне рішення про накладення стягнення приймається протягом 2-х місяців з дня виявлення проступку, але не пізніше року з дня його вчинення. Про це робиться запис в Єдиному реєстрі арбітражних керуючих.
ЮА «Абсолют» надає кваліфіковану юридичну допомогу в Києві, в Дніпрі та інших містах України. У нас завжди лояльні ціни і команда досвідчених фахівців, готових взятися за справи будь-якої складності. Грамотно скористайтеся усіма можливостями процедури санації - збережіть працездатність вашого підприємства!