З 2023 року торговці мають використовувати POS-термінали: хто є виключенням

28.10.2022
Юридичні новини

В Державній податковій службі нагадали суб’єктам господарювання про визначений законодавством обов’язок забезпечити приймання спеціальних платіжних засобів для здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги), виключаючи суб’єктів малого підприємництва, які провадять діяльність у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг у населених пунктах з чисельністю населення від 25 тис. осіб і які відповідно до закону використовують реєстратори розрахункових операцій.


Постановою Кабінету Міністрів України від 29.07.2022 №894 «Про встановлення строків, до настання яких торговці повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків (у тому числі з використанням електронних платіжних засобів, платіжних застосунків або платіжних пристроїв) за продані ними товари (надані послуги)» з 01.01.2023 року змінюються вимоги до порядку здійснення розрахунків за продані товари (надані послуги) з використанням спеціальних платіжних засобів.

Відтак з 2023 року торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах з чисельністю населення понад 25 тис. осіб повинні забезпечити можливість здійснення безготівкових розрахунків за продані ними товари (надані за послуги) включаючи товари (послуги), реалізація (надання) яких здійснюється дистанційно.
 

Виключення: 


- фізичні особи-підприємці-платники єдиного податку першої групи;

- торговці, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів;

- торговці, які здійснюють виїзну (виносну) торгівлю;

- торговці, які здійснюють продаж власноручно вирощеної або відгодованої продукції). 
 

Ці вимоги також не поширюються на торговців, які провадять господарську діяльність на територіях територіальних громад, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні) та протягом трьох місяців після припинення проведення воєнних (бойових) дій на таких територіях та/або деокупації.

За порушення вищевказаних вимог законодавством передбачено адміністративну відповідальність.

Нагадаємо, ці вимоги з часом будуть поширені і на інші категорії: 
 

– з 1 січня 2024 р. – торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах із чисельністю населення від 5 до 25 тис. осіб;

– з 1 січня 2025 р. – торговці, які провадять господарську діяльність у населених пунктах із чисельністю населення менше ніж 5 тис. осіб;

– з 1 січня 2026 р. – торговці – фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої групи, торговці, які здійснюють торгівлю з використанням торгових автоматів, виїзну (виносну) торгівлю, продаж власноруч вирощеної або відгодованої продукції.
 



Матеріал по темі
Верховний суд: Міністерство оборони підлягає залученню до участі у справі про оголошення військовослужбовця померлим як заінтересована особа
детальніше
2024-08-23 17:21:00
|
Практика ВС
Суд скасував штраф ТЦК у 25,5 тисяч грн, який чоловік отримав, бо не повідомив про одруження і народження дітей
детальніше
2024-07-05 12:29:00
|
Практика ВС
Верховний Суд розглянув справу про перевищення службових повноважень правоохоронцем при зупинці транспортного засобу
детальніше
2024-06-24 13:11:00
|
Практика ВС
Чи виключають релігійні переконання громадянина кримінальну відповідальність за ухилення від мобілізації: позиція Верховного суду
детальніше
2024-05-09 17:24:00
|
Практика ВС
Верховний суд: Вирішення питання про зменшення неустойки належить до дискреційних повноважень суду
детальніше
2024-04-09 17:07:00
|
Практика ВС
Верховний суд: Перебування дитини за кордоном не позбавляє суд України права вирішувати спір про визначення місця її проживання
детальніше
2024-02-07 17:16:00
|
Практика ВС