Процедура оскарження судових рішень у Верховному Суді

18.04.2021
Статті

Судовий розгляд може затягнутися на тривалий час, і одна з причин - можливість оскарження винесеного рішення у вищій інстанції. Однак якщо суди першої та апеляційної інстанцій прийняли негативний для вас рішення, є шанси домогтися його скасування у Верховному Суді. Однак, для цього повинні бути вагомі підстави. Розглянемо їх детальніше.

Особливості процедури оскарження судових рішень у Верховному Суді

Правом касаційного оскарження наділені учасники справи й особи, які не брали участь в його розгляді, але суд своїм рішенням порушив їх права та законні інтереси.

Переглядати касаційним шляхом можливо рішення й ухвали суду, крім тих, для яких нормативами передбачено, що вони не підлягають такому оскарженню. Важливо відзначити, що підставою для подачі заяви у ВС служить неправильне застосування судом норм матеріального права чи порушення норм процесуального права.

Таким чином, касаційна інстанція не переглядає, не збирає й не приймає додаткові докази у справі. Її діяльність спрямована не стільки на вивчення обставин, як на проведення аналізу роботи судів першої та апеляційної інстанцій.

Подати заяву до Верховного Суду можна протягом 30-ти днів з моменту оголошення рішення. При цьому, якщо під час судового засідання були зачитані тільки вступна та резолютивна частина, термін оскарження починає обчислюватися з дня складання повного судового рішення.

Якщо такий термін був пропущений з поважної причини, суд може його відновити. Для цього слід подати відповідну заяву й підтвердити поважність причини доказами.

Також суд відновить пропущений термін, якщо заявник подав документ не пізніше 30-ти днів після ознайомлення з текстом рішення за умови, що він не ознайомився з ним в день прийняття такого рішення або складання повного його тексту.

Касаційна скарга обов'язково укладається у письмовій формі й підписується особою, від імені якої вона подається, або її представником. В останньому випадку разом з усією документацією до заяви також додається довіреність.

Чи допускається оскарження рішень Вищого господарського та Вищого адміністративного судів у Верховному Суді України?

Після проведення судової реформи у 2017-му році Верховний Суд вважається найвищим судом у системі судоустрою в Україні. До його складу входять Велика палата ВС та Касаційні:

  • адміністративний суд;
  • господарський суд;
  • цивільний суд;
  • кримінальний суд.

Таким чином, діючи раніше в якості самостійних органів, Вищий господарський і Вищий адміністративний суд на сьогоднішній день є складовою частиною Верховного Суду.

Скільки коштує скарга для розгляду у Верховному Суді?

Не забувайте, що за подачу касаційної скарги також буде потрібно сплатити судовий збір. Його ціна буде залежати від категорії справи і заявника. Так, наприклад, за подачу скарги на рішення суду доведеться заплатити 200 відсотків ставки, яку потрібно було сплатити в суді першої інстанції.

У разі оскарження ухвали, юрособи заплатять 1, а фізособи 0,2 прожиткових мінімуми для працездатних осіб. У господарських та адміністративних справах ці суми можуть відрізнятися.

Фахівці ЮА «Абсолют» допоможуть розібратися з касаційним оскарженням будь-якої справи, розроблять та подадуть уповноваженому органу потрібну документацію в Києві й в Дніпрі швидко та вигідно.Матеріал по темі
Верховний суд: Перебування дитини за кордоном не позбавляє суд України права вирішувати спір про визначення місця її проживання
детальніше
2024-02-07 17:16:00
|
Практика ВС
Верховний Суд вказав, чи може боржник спростовувати свій борг висновком поліграфа
детальніше
2024-01-22 14:08:00
|
Практика ВС
Як визначати розмір кредиторських вимог до боржника – майнового поручителя за наявності провадження у справі про банкрутство основного боржника
детальніше
2024-01-11 15:07:00
|
Практика ВС
Верховний Суд висловив позицію щодо перебування власника житла у стані необхідної оборони
детальніше
2023-12-04 14:17:00
|
Практика ВС
Верховний суд: Вимога про видалення статті з вебсайту є належним способом захисту, якщо порушено особисте немайнове право особи
детальніше
2023-11-27 14:49:00
|
Практика ВС
ВП ВС висловила проарбітражну позицію у справі, спір у якій виник із приватноправових відносин з іноземним елементом
детальніше
2023-11-14 16:49:00
|
Практика ВС