Нові ставки судового збору

06.01.2022
Юридичні новини

У зв’язку з підвищенням прожиткового мінімуму на початку 2022 року відповідно зросли ставки судового збору.

Визначений законодавством України, судовий збір - збір, що справляється на всій території України за подання заяв, скарг до суду, видачу судами документів, а також у разі ухвалення окремих судових рішень, передбачених Законом. Судовий збір є частиною складу судових витрат.

Попри те, що ставки судового збору визначені законодавством, їх розмір зазнає змін кожного року, через те, що напряму залежить від прожиткового мінімуму для працездатного населення країни, яке є одиницею виміру бази оподаткування.

Відповідно до статті 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2022 рік» з 1 січня 2022 року прожитковий мінімум на одну працездатну особу становить 2 тис. 481 грн.


При поданні заяви до суду цивільної юрисдикції
 

1. Позовної заяви майнового характеру, яка подана:

 • юридичною особою - 1,5 відсотка ціни позову; не менше 2481 грн. та не більше 868 350 грн.;
 • фізичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 відсоток ціни позову; не менше 992,40 грн. та не більше 12 405 грн.
   

2. Позовної заяви немайнового характеру, яка подана:

 • юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 2481 грн.;
 • фізичною особою - 992,40 грн.
   

3. Позовної заяви про:

 • розірвання шлюбу - 992,40 грн.;
 • поділ майна при розірванні шлюбу - 1 відсоток ціни позову; не менше 992,40 грн. та не більше 7 443 грн.
   

4. Заяви у справах окремого провадження; заяви про забезпечення доказів або позову; заяви про перегляд заочного рішення; заяви про скасування рішення третейського суду (міжнародного комерційного арбітражу); заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду (міжнародного комерційного арбітражу); заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду; заяви про роз'яснення судового рішення, які подано; заяви про сприяння третейському суду (міжнародному комерційному арбітражу) в отриманні доказів:

 • юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1240,50 грн.;
 • фізичною особою - 496,20 грн.;
 • заяви про видачу судового наказу - 248,10 грн.;
 • заяви про скасування судового наказу - 124,05 грн.;
 • заяви про скасування тимчасового обмеження фізичної особи у праві виїзду за межі України - 496,20 грн.
   

5. Позовної заяви про захист честі та гідності фізичної особи, ділової репутації фізичної або юридичної особи:

 • позовної заяви немайнового характеру - 992,40 грн.;
 • позовної заяви про відшкодування моральної шкоди - 1,5 відсотка ціни позову; не менше 2481 грн.
   

6. Апеляційної скарги на рішення суду; заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду; апеляційної скарги на судовий наказ, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами - 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
 

7. Касаційної скарги на рішення суду; заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду - 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги в розмірі оспорюваної суми.
 

9. Апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду; заяви про приєднання до апеляційної чи касаційної скарги на ухвалу суду:

 • юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 2481 грн.;
 • фізичною особою - 496,20 грн.
   

При поданні заяви до суду господарської юрисдикції
 

1. Позовної заяви майнового характеру - 1,5 відсотка ціни позову; не менше 2481 грн. і не більше 868 350 грн.
 

2. Позовної заяви немайнового характеру - 2481 грн.;

2.1. заяви про видачу судового наказу - 248,10 грн.;

2.2. заяви про скасування судового наказу - 124,05 грн.
 

3. Заяви про вжиття запобіжних заходів та забезпечення позову; заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду; заяви про скасування рішення третейського суду; заяви про видачу виконавчого документа на примусове виконання рішення третейського суду; заяви про роз'яснення судового рішення - 1240,50 грн.
 

4. Апеляційної скарги на рішення суду; апеляційних скарг у справі про банкрутство; заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами - 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
 

5. Касаційної скарги на рішення суду; касаційних скарг у справі про банкрутство - 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
 

6. Апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду; заяви про приєднання до апеляційної чи касаційної скарги на ухвалу суду - 2481 грн.
 

7. Заяви про затвердження плану санації, реструктуризації до відкриття провадження у справі про банкрутство - 4962 грн.
 

8. Заяви кредитора про відкриття провадження у справі про банкрутство - 24 810 грн.
 

9. Заяви кредиторів, які звертаються з грошовими вимогами до боржника після оголошення про відкриття провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність), а також після повідомлення про визнання боржника банкрутом; заяви про визнання правочинів (договорів) недійсними та спростування майнових дій боржника в межах провадження у справі про банкрутство; заяви про розірвання мирової угоди, укладеної у справі про банкрутство, або визнання її недійсною - 4962 грн.
 

При поданні заяви до суду адміністративної юрисдикції
 

1. Адміністративного позову майнового характеру, який подано:

 • суб'єктом владних повноважень, юридичною особою - 1,5 відсотка ціни позову; не менше 2481 грн. і не більше 24 810 грн.;
 • фізичною особою або фізичною особою - підприємцем - 1 відсоток ціни позову; не менше 992,40 грн. та не більше 12 405 грн.
   

2. Адміністративного позову немайнового характеру, який подано:

 • суб'єктом владних повноважень, юридичною особою або фізичною особою - підприємцем - 2481 грн.;
 • фізичною особою - 992, 40 грн.
   

3. Апеляційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до апеляційної скарги на рішення суду, заяви про перегляд судового рішення у зв'язку з нововиявленими обставинами - 150 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги, але не більше 37 215 грн.
 

4. Касаційної скарги на рішення суду, заяви про приєднання до касаційної скарги на рішення суду - 200 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, але не більше 49 620 грн.
 

5. Апеляційної і касаційної скарги на ухвалу суду; заяви про приєднання до апеляційної чи касаційної скарги на ухвалу суду - 2481 грн.
 

6. Заяви про забезпечення доказів або позову, заяви про видачу виконавчого документа на підставі рішення іноземного суду, заяви про зміну чи встановлення способу, порядку і строку виконання судового рішення - 744, 30 грн.
 

За видачу документів судовими установами:

1. за повторну видачу копії судового рішення - 7,44 грн. за кожний аркуш;

2. за видачу в електронному вигляді копії технічного запису судового засідання - 74,43 грн.;

3. за виготовлення копії судового рішення у разі, якщо особа, яка не бере (не брала) участі у справі, якщо судове рішення безпосередньо стосується її прав, свобод, інтересів чи обов'язків, звертається до апарату відповідного суду з письмовою заявою про виготовлення такої копії згідно із Законом України «Про доступ до судових рішень» - 7,44 грн. за кожну копію;

4. за виготовлення копій документів, долучених до справи - 7,44 грн. за кожну копію;

5. У разі ухвалення судом постанови про накладення адміністративного стягнення - 496,20 грн.;
 

Судовий збір не сплачується у випадках, визначених Законом України «Про судовий збір».