Юристи ЮА «Абсолют» виступили на семінарі «ЗАХИСТ БІЗНЕСУ. Як діяти під час обшуків, допитів і при податкових перевірках

16.11.2018
Архів новин

14 листопада у Культурно-діловому центрі «Менора» пройшов практичний семінар «ЗАХИСТ БІЗНЕСУ. Як діяти під час обшуків, допитів та при податкових перевірках? »З за участы фахівців Головного управління ДФС Дніпропетровської області, а також провідних юристів і адвокатів.
 

Юридичне агентство «Абсолют» виступило юридичним партнером заходу.
 

Спікери семінару розповіли про те, які дії компанії або її контрагентів можуть дати підстави для кримінального провадження та які можуть бути передумови залучення до кримінальної відповідальності посадових осіб підприємства, а також про особливості розслідування податкових злочинів.
 

Віталій Кацидим, старший юрист практики захисту бізнесу Юридичного агентства «Абсолют», розповів про кримінальні виробництва у сфері оподаткування, а саме:

 • про фіктивне підприємництво (докази фіктивності та незаконної діяльності, яку намагаються прикрити винні особи);
 • умисне ухилення від сплати податків;
 • легалізацію доходів;
 • позиції захисту у рамках ст. 205, 209 і 212 Кримінального Кодексу України.
   

Свій виступ Віталій завершив словами Бенджаміна Франкліна «У житті неминучі дві речі – смерть та податки», додавши, що виникнення певних конфліктних ситуацій у розрізі податкового та кримінального права між бізнесом і податковим органом є звичайною ситуацією для реалій Українського бізнесу.
 

Коментуючи виступ старшого юриста практики захисту бізнесу ЮА «Абсолют», Олександр Бондарчук позитивно охарактеризував поведінку податкової міліції у Дніпропетровській області.
 

«У нашій області усе чесно. Низький уклін від бізнесу в.о. начальника Головного управління ДФС Дніпропетровської області за створення сприятливого клімату», –підкреслив Олександр.
 

Перед початком доповіді Анна Попкова, керівник практики врегулювання судових спорів Юридичного агентства «Абсолют», зазначила, що всі зусилля держорганів будуть зосереджені на боротьбі з мінімізацією податків та виведенням з тіні тих доходів, які повинні надходити до бюджету.
 

Потім Анна перейшла безпосередньо до теми – огляду практики Верховного суду в адміністративних справах, в яких розглядаються відносини з «фіктивними» контрагентом.
 

Так, вирок щодо контрагента не є безумовним доказом фіктивності господарських операцій.
 

Порушення кримінального провадження, отримання свідчень (пояснень) посадових осіб господарюючих суб'єктів, рівно як і вирок стосовно контрагента не є беззаперечним доказом фіктивності господарських операцій платника податку (цей правовий підхід застосовано Верховним Судом у Постанові від 27.02.2018 у справі № 813/1974/17 та Постанові Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду від 27 березня 2018 року у справі № 816/809/17).
 

Податковий орган відповідно до принципу офіційності повинен доводити в суді фіктивність господарської операції як підстави для нарахування платникові податків податкових зобов'язань та правомірності прийняття свого рішення (така правова позиція викладена в постановах Верховного Суду від 20.02.2018 р. у справі № 817/149/17 та від 29.03.2018 р. у справі № 813/2758/16).
 

На завершення доповіді, керівник практики врегулювання судових спорів ЮА «Абсолют» виділила кілька основних новел, якими керуються суди при розгляді справ про відносини з фіктивними контрагентами:

1.   верховенство принципу індивідуальної відповідальності – недотримання вимог податкового законодавства іншим суб'єктом господарювання не тягне відповідальність для юридичної особи-платника податків;

2. фіктивність підприємництва не тягне за собою автоматичну фіктивність господарської операції – у випадку реальності здійснених операцій відповідальність не має наставати;

3.     порушення кримінального провадження, отримання свідчень (пояснень) посадових осіб господарюючих суб'єктів, вирок стосовно контрагента не є беззаперечним доказом фіктивності господарських операцій платника податку – у вироку має бути доведено фіктивність господарської операцій, в інакшому випадку, він не може розглядатися як пряме посилання на фіктивність здійсненої операції, та може лише розглядатися як інформація до відому суду;

4.     фіктивність господарських операцій має бути безпосередньо доведена Податковим органом.
 

Семінар завершився на позитивній ноті. Учасники не лише дізналися, як діяти під час обшуків, допитів та при податкових перевірках, а й познайомилися ближче з юристами ЮА «Абсолют», які відповіли на запитання під час кава-брейку.
 

Ознайомитися з презентаціями спікерів ЮА «Абсолют»:
 

Кримінальні провадження у сфері оподаткування
 

Огляд практики Верховного суду в адміністративних справах
 

Огляд судової практики у кримінальних справах


 

Юридичне агентство «Абсолют» понад 10 років надає послуги в сфері податкового права.
 

Юристи та адвокати компанії:

 • консультують з питань податкового законодавства та забезпечення його дотримання при здійсненні господарської діяльності;
 • супроводжують клієнтів при проведенні перевірок податковими органами;
 • допомагають оскаржити результати податкових перевірок в досудовому та судовому порядку.
   

На сьогодні в нас 200 постійних клієнтів, серед яких найбільші фінансові установи, промислові підприємства, національні та міжнародні компанії, державні установи та IT-корпорації. У штаті компанії понад 45 юристів та адвокатів і понад 5000 виграних судових процесів.
 

Нам довіряють, тому що ми пропонуємо ефективні рішення, що відповідають бізнес тенденціям і законодавчим вимогам.Матеріал по темі
Суд скасував штраф ТЦК у 25,5 тисяч грн, який чоловік отримав, бо не повідомив про одруження і народження дітей
детальніше
2024-07-05 12:29:00
|
Практика ВС
Верховний Суд розглянув справу про перевищення службових повноважень правоохоронцем при зупинці транспортного засобу
детальніше
2024-06-24 13:11:00
|
Практика ВС
Чи виключають релігійні переконання громадянина кримінальну відповідальність за ухилення від мобілізації: позиція Верховного суду
детальніше
2024-05-09 17:24:00
|
Практика ВС
Верховний суд: Вирішення питання про зменшення неустойки належить до дискреційних повноважень суду
детальніше
2024-04-09 17:07:00
|
Практика ВС
Верховний суд: Перебування дитини за кордоном не позбавляє суд України права вирішувати спір про визначення місця її проживання
детальніше
2024-02-07 17:16:00
|
Практика ВС
Верховний Суд вказав, чи може боржник спростовувати свій борг висновком поліграфа
детальніше
2024-01-22 14:08:00
|
Практика ВС