Юристи ЮА «Абсолют» відвідали «VI Міжнародний судово-правової форум»

14.06.2018
Архів новин

13 червня у Києві у готелі «Premier Palace Hotel» відбувся 1-й день «VI Міжнародного судово-правового форуму».


Організаторами виступили газета «Юридична практика», Вища рада правосуддя України, Вища кваліфікаційна комісія суддів України та Організація з безпеки та співробітництва у Європі (ОБСЄ).


Послухати доповіді глав Вищої ради правосуддя, Вищої кваліфікаційної комісії суддів, Верховного Суду, Ради суддів України; заступника Міністра юстиції України, а також партнерів широко відомих юркомпаній прийшли представники юридичної спільноти та бізнесу України.


На першому дні форуму 13 червня представники судової гілки влади й адвокатури підвели проміжні підсумки та поговорили про перспективи судової реформи в Україні.


В ході 1-ї сесії панельної дискусії «Судова реформа: ефективне правосуддя – очікування vs результат» глава Вищої ради правосуддя України Ігор Бенедисюк зазначив, що одними з найважливіших завдань Ради є забезпечення незалежності суддівського корпусу та єдності дисциплінарної практики.


Голова Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Сергій Козьяков в своєму виступі акцентував увагу аудиторії на особливостях нового відбору претендентів на заміщення вакантних посад в судах першої інстанції. Крім того, спікер зупинився на кваліфікаційному оцінюванні чинних суддів, що проводиться в рамках 3-х процедур, й зазначив, що за останні роки судову систему покинуло близько 1500 суддів, та процес оновлення суддівського корпусу триває.


Заступник Міністра юстиції України Наталія Бернацька додала, що оцінювати процес судової реформи поки рано. Проте, вже зараз відчуваються кардинальні зміни: судова система стала більш відкритою, прозорою. Говорячи про діяльність Міністерства юстиції України, вона підкреслила, що триває робота над поліпшенням процесу ефективності виконання судових рішень.


Голова Верховного Суду Валентина Данішевська поділилася проміжними підсумками першого півріччя роботи Верховного Суду. Вона вказала, що єдність судових рішень – це один з інструментів, за допомогою якого можна досягти глобальної мети правосуддя – ефективного захисту громадян. Тільки цей інструмент може зміцнити впевненість людини в тому, що всі перед законом рівні.


Голова Ради суддів України, суддя Великої палати Верховного Суду Олег Ткачук зазначив, що Рада суддів України працює в напрямку врегулювання в рамках закону питання конфлікту інтересів суддів та заходів щодо запобігання корупції в судовій системі. Також він додав, що розробляється комплекс дій по впровадженню стандартів організації роботи в суді, адже авторитет судової системи багато в чому залежить від діяльності працівників апарату.


На 2-й сесії у панельній дискусії «Кадрове забезпечення правосуддя» спікери (заступник голови Вищої кваліфікаційної комісії суддів України Станіслав Щотка, керівник секретаріату Вищої ради правосуддя України Сергій Гармаш, член Вищої ради правосуддя України Лариса Шевцова) обговорили питання ефективності нового кадрового формату Верховного Суду, процеси оптимізації та укрупнення судових інстанцій, регулювання навантаження на суддів за допомогою інституту відряджень суддів та інше.


3-тя і 4-я сесії першого дня форуму були присвячені обговоренню актуальних правозастосовних практик та процесуальних новацій, а також перспектив, викликів й можливостей інституту адвокатури у контексті адвокатської монополії.

 

Юристи ЮА «Абсолют» відвідали «VI Міжнародний судово-правової форум»Матеріал по темі
Верховний суд: Вирішення питання про зменшення неустойки належить до дискреційних повноважень суду
детальніше
2024-04-09 17:07:00
|
Практика ВС
Верховний суд: Перебування дитини за кордоном не позбавляє суд України права вирішувати спір про визначення місця її проживання
детальніше
2024-02-07 17:16:00
|
Практика ВС
Верховний Суд вказав, чи може боржник спростовувати свій борг висновком поліграфа
детальніше
2024-01-22 14:08:00
|
Практика ВС
Як визначати розмір кредиторських вимог до боржника – майнового поручителя за наявності провадження у справі про банкрутство основного боржника
детальніше
2024-01-11 15:07:00
|
Практика ВС
Верховний Суд висловив позицію щодо перебування власника житла у стані необхідної оборони
детальніше
2023-12-04 14:17:00
|
Практика ВС
Верховний суд: Вимога про видалення статті з вебсайту є належним способом захисту, якщо порушено особисте немайнове право особи
детальніше
2023-11-27 14:49:00
|
Практика ВС