Оскарження протоколу про адміністративне правопорушення

У судовій практиці часто зустрічаються випадки оскарження протоколів поліції про адміністративні правопорушення. Іноді так трапляється, що їх складають на невинних осіб, а іноді - з порушенням процесуальних норм. В таких обставинах знадобиться допомога юриста, щоб відновити порушену справедливість.

Чим відрізняється протокол від постанови?

Внаслідок порушення правил дорожнього руху співробітник патрульної поліції може скласти протокол про порушення ПДР або ж винести постанову про притягнення до адміністративної відповідальності.

Таким чином, протокол - це процесуальний документ, який є доказом в адміністративній справі, на підставі якого встановлюють наявність або відсутність провини людини, а також інші вагомі обставини.

Протокол складають в наступних випадках:

  • водіння в нетверезому стані;
  • порушення ПДР, яке спричинило пошкодження транспортних засобів;
  • відмова водія пройти огляд на предмет виявлення стану сп'яніння та ін.

У свою чергу, постанова - це процесуальний документ, який представники поліції виносять у разі виявлення правопорушення ПДР. В ньому безпосередньо викладається рішення у справі. Постанову виносять в наступних випадках:

  • керування транспортним засобом, що має несправності управління;
  • перевищення дозволеної швидкості;
  • порушення правил обгону, перетину перехресть;
  • невиконання вимог зупинки та ін.

Таким чином, протокол просто фіксує факт правопорушення, в той час як постанова відразу притягує порушника до адміністративної відповідальності, встановлюючи конкретну санкцію.

Порядок оскарження постанови по справі про адміністративне правопорушення

Щоб оскаржити постанову, можна скористатися двома шляхами: звернутися до вищої інстанції (до вищої посадової особи), яка його винесла, або ж до суду.

У першому випадку скарга подається до органу, який виніс цю постанову (якщо інше не передбачено законом). У другому - складається позовна заява до суду та подається на вибір: за місцем реєстрації або проживання позивача, або ж за місцеперебуванням відповідача.

При цьому в документі слід вказати таку інформацію:

  • дані заявника;
  • ПІБ посадової особи, яка винесла постанову;
  • зміст скарги;
  • докази, які підтверджують висунуті вимоги.

На подачу скарги у громадянина є 10 днів з моменту винесення постанови, а якщо мова йде про сферу забезпечення правил дорожнього руху - 10 днів з моменту її вручення.

Як можна оскаржити протокол поліції в суді?

Протокол оформляється в разі вчинення серйозних правопорушень, за які можуть настати відповідні наслідки, в тому числі й позбавлення прав. Однак оскаржити сам по собі протокол недоцільно, бо він не містить в собі жодного рішення суб'єкта владних повноважень.

Судова практика свідчить про те, що оскаржувати потрібно саме постанову. Окремо ж протокол оскаржити не можна, так як він направляється до суду, щоб на його підставі суддя міг зробити висновки про наявність чи відсутність складу правопорушення.

Як оскаржити постанову про притягнення до відповідальності за вчинення адміністративного правопорушення

Як вже зазначалося раніше, можна написати скаргу до патрульної поліції. Однак це нечасто дає бажаний результат, лише змушує витратити дорогоцінний час. Тому найчастіше в таких випадках особи, впевнені у своїй невинуватості, ініціюють судовий розгляд.

За результатами розгляду скарги може бути прийнято одне з наведених нижче рішень:

  • залишити документ без змін;
  • скасувати документ та закрити провадження у справі;
  • скасувати постанову та винести нову;
  • змінити постанову.

Постанову суду, також можна оскаржити протягом 10 днів в апеляційній інстанції. Подавати скаргу слід через місцевий суд, який виніс початкову постанову.

Розглядається вона протягом 20-ти днів. При цьому, якщо суд приймає рішення змінити міру покарання, вона не може бути посилена. А в разі скасування постанови та закриття провадження у справі, особі повертаються стягнуті грошові суми та конфісковані предмети, скасовуються всі обмеження, пов'язані з даною постановою.

А ось рішення апеляційної інстанції є остаточним та оскарженню більше не підлягає.

Як оскаржити протокол поліції, якщо не згодний з ним?

Як ми з'ясували, оскаржити протокол окремо не можна. Тому якщо ви не згодні з тим, що в ньому написано, потрібно ретельно підготуватися до судового засідання. Під час судового розгляду потрібно буде надати всі докази, які підтверджують вашу невинуватість.

Важливо мати на увазі, що максимальна кількість інстанцій, які можуть розглядати дану справу, всього дві: суд першої та апеляційної інстанцій. Касаційного провадження у справах такого характеру законодавством не передбачено.

Як відбувається оскарження постанови про закриття справи про адміністративне правопорушення

Постанову про закриття справи можна оскаржити в судовому порядку. Ініціатором такого оскарження можуть виступати сторони по справі, а також всі зацікавлені особи.

Щоб грамотно скласти всі документи та подати їх до потрібної інстанції, рекомендуємо звернутися за допомогою до фахівців ЮА «Абсолют». В нас великий досвід роботи з оскарженням рішень контролюючих органів, а також лояльні ціни, які розраховуються індивідуально, залежно від обставин справи.

Наші юристи працюють в Києві, в Дніпрі та інших містах країни. Наша компанія займає провідні позиції з надання юридичних послуг в Україні, а фахівці готові взятися за справи будь-якої складності та завжди допомогти в скрутну хвилину!

Почему сотрудничество с нашей компанией — правильное решение ?
Absolute одна из ведущих компаний Юго-Восточного региона Украины с более чем 10-летним опытом.
В каких сферах наша компания предоставляет юридические услуги ?
Работаем в сфере хозяйственного, корпоративного, инвестиционного, налогового,уголовного, таможенного, антимонопольного, административного и международного права.
Какие компании находятся в списке наших партеров ?
В списке партнеров такие компании: OTP банк; ПУМБ; UESF; ЮЖМАШ; Nemiroff.
Какой залог успешной работы в юридической сфере ?
Залог успешной работы: Высокий профессионализм; Персональный подход; Полная конфиденциальность; Работа на результат.