Злиття і поглинання підприємств

Злиття та поглинання підприємств

Ослаблення впливу державних органів на економічні процеси і об'єкти в Україні сприяють стрімкому зростанню ринку поглинання та злиття підприємств як  у Києві, так і по всій Україні. Більшість методів, на яких раніше будувалися угоди, актуальні й на даний час. Проте, у сучасних учасників ринку з'явилися нові правила, побудовані на аналізі попередніх помилок.

 

// БЕРУЧИ ДО УВАГИ НИНІ ДІЮЧІ ЕКОНОМІЧНІ ЗАКОНИ, УСПІХ МОЖЛИВИЙ ЗА УМОВИ ГРАМОТНОГО ЮРИДИЧНОГО СУПРОВОДУ УГОД M & A

 

Такі угоди вимагають виконання цілого комплексу дій, результатом яких стане збільшення загальної вартості активів. Так, проведення детального аналізу, дозволяє оцінити доцільність угоди M & A.

Причини укладення M & A угоди:

  • розвиток і розширення компанії;
  • освоєння нових ринків (випуск нових видів продукції і послуг);
  • особисті мотиви керівного складу;
  • монополізація управління;
  • поліпшення якості менеджменту компанії;
  • демонстрація кращих фінансових показників з метою залучення інвесторів.

 

Як правило, головною метою злиття і поглинання є синергія. Об'єднаній компанії легше оптимізувати ресурси для досягнення поставлених цілей.

Основна перевага злиття та поглинання - збільшення частки ринку. Крім цього, новостворена компанія може скоротити витрати на персонал та виграти при здійсненні оптових закупівель.

Розрізняють 2 види злиттів - за типом фінансування та по відносинам між підприємствами. У першому випадку відбувається злиття підприємств воєдино або ж з викупом.

 

Розрізняють такі види злиттів по відносинам між підприємствами:

  • горизонтальне (об'єднуються компанії одного виду діяльності);
  • вертикальне (об'єднуються компанія-виробник сировини і компанія-виробник продукції);
  • для розширення ринків збуту продукції (компанії, що працюють в одній сфері, але мають різні ринки збуту);
  • злиття компаній, що продають супутні товари.

 

Один із способів створити компанію - провести реорганізацію існуючої шляхом злиття декількох або поділу великої корпорації на більш дрібні суб'єкти господарювання.

При злитті підприємств відбувається їх об'єднання, в результаті чого утворюється нова компанія.

Розрізняють такі види злиття:

  • злиття форм підприємств, при якому підприємства-учасники злиття втрачають самостійний статус юрособи та платника податків;
  • злиття активів підприємств, при якому власники компаній-учасників передають свої активи до статутного капіталу створюваного підприємства (в цьому випадку діяльність компаній і організаційно-правова форма зберігаються);
  • приєднання підприємств, при якому основна компанія продовжує працювати, інші підприємства припиняють свою діяльність, а їх права та зобов'язання переходять до основної компанії.

Особливості поглинання підприємства

Поглинання компаній має на увазі контроль діяльності суб'єкта господарювання шляхом покупки понад 30% статутного капіталу (акцій, часток і т. П.).              В цьому випадку поглинаєме підприємство не втрачає юридичну самостійність.

Поглинання буває:

  • агресивним (покупка компанією-поглиначем основної частки акцій менш великій компанії без добровільної згоди останньої);
  • дружнім (при повній згоді компаній).

У разі загрози агресивного поглинання, компанії в терміновому порядку рекомендується вжити заходів, спрямованих на запобігання захоплення або ж поглинання на прийнятних умовах.

Як свідчить наша практика, у більшості випадків в результаті укладення угоди поглинання у виграші виявляється саме поглинається.

Законодавство України не передбачає спеціальної процедури реорганізації. Але перед проведенням операції по злиттю і поглинанню у Дніпрі,  а також приєднання, виділення, перетворення компаній слід оцінювати всілякі ризики і наслідки.

 

// ВКРАЙ ВАЖЛИВО ВМІТИ ОРІЄНТУВАТИСЯ У ФОРМАХ ЗЛИТТЯ ПІДПРИЄМСТВ, ВИЯВЛЯТИ ОСНОВНІ ЦІЛІ, ОЦІНЮВАТИ ЕФЕКТИВНІСТЬ та МОЖЛИВІ ЕКОНОМІЧНІ НАСЛІДК

Почему сотрудничество с нашей компанией — правильное решение ?
Absolute одна из ведущих компаний Юго-Восточного региона Украины с более чем 10-летним опытом.
В каких сферах наша компания предоставляет юридические услуги ?
Работаем в сфере хозяйственного, корпоративного, инвестиционного, налогового,уголовного, таможенного, антимонопольного, административного и международного права.
Какие компании находятся в списке наших партеров ?
В списке партнеров такие компании: OTP банк; ПУМБ; UESF; ЮЖМАШ; Nemiroff.
Какой залог успешной работы в юридической сфере ?
Залог успешной работы: Высокий профессионализм; Персональный подход; Полная конфиденциальность; Работа на результат.